עמוד הבית > פרשת השבוע - עמודים > פרשת כי תצא
להפך את הרצון/פרשת כי תצא/חומש דברים
"כי תצא למלחמה על אויביך..". עם ישראל אינו עם אלים. אף על פי שלפי ההיסטוריה שלנו כך זה נראה, כולל התקופה בה אנחנו חיים. אבל האמת היא שזה לא כך. אנחנו עם עם תודעה גבוהה מאד שאמור להתעסק ברוחניות גבוהה. ובזכות התודעה הגבוהה להנהיג בעולם אחדות אהבה וצדק.

לפי פנימיות התורה (סוד התורה) היציאה למלחמה היא מלחמה על היצר, יצר הרע. יצר הרע מביא המון התנגדות לאחדות, לרוחניות, לשלום ולאמת. אדם יכול להיות צדיק אם הוא נלחם את המלחמה הזאת שהיא המלחמה נגד יצר הרע. המלחמה הזאת אינה אלימה. כתוב: "איזהו גיבור הכובש את יצרו". לגוף שלנו קיימים רצונות משלו, הקרוי הרצון לקבל לעצמו תענוג. אגואיזם. הגוף לא חושב אחדות, ערבות, שלום וכו'. היציאה למלחמה היא להפוך את הגוף הזה שלנו שרצונו לקבל לעצמו לרצון להשפיע ולתת לאחר, לאהוב את הזולת. זאת מלחמה פנימית, של התבוננות ועומק.

איך זה רלוונטי לנו היום כיוגיסטים?

התרגול שלנו של נשימה, מדיטציה, תנוחות וכו' מביא אותנו לשער שממנו אפשר לראות את החיים בצורה בהירה יותר ולעבוד על היפוך הרצון שלי ממקבל לנותן. להפנות את כוחות הגוף, המודעות, למקום גבוה יותר.
קל אולי בהתחלה לשבת במדיטציה ולמנוע מעצמנו אכילה יתרה או לא בריאה. או למנוע מעצמנו לישון שינה יתרה (הרי אנחנו רוצים לקום בבוקר ולתרגל יוגה). אבל זה לא מסתיים בזה כי צריך "לעשות שונאו (מלשון שונה, אדם או דבר ששונה ממני) אוהבו". אדם צריך להרגיש בתוכו למה הגוף לוקח אותנו למקומות הלא טובים האלה ולעבוד על היפוך הרצון.
כל אדם צריך לצאת למלחמה הזאת (על היצר) אחרת נישאר ברמת תודעה נמוכה (והרי יוגה זה חיבור לתודעה העליונה).
 
שבת שלום ומבורך
 
נ.ב. ההשראה לכתיבת השורות האלה היא מהדברים של הרב אריק נווה על הפרשה.


  קורס יסודות היוגה החל מה-4.6  
  קורס אשטנגה ויניאסה יוגה החל מה-7.7  
  סדנת thai yoga massage בזוגות לכבוד ט״ו באב 31.7.20  
  Yoga Retreat in Paros, Greece 12-16/10/20  
  קורס הכשרת מטפלים בתאי יוגה מסאז׳ עם עדי החל מה-26.10.2020  
  חוות דעת Testimonials
  מורים בסטודיו  
  סגנונות יוגה
  תזונה ובריאות טבעית
  גלריית תמונות
  קורס Yoga Adjustments למורים  
  יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה  
  Yoga In English  
חדשות

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים